Novinky

Proměna Sester ve Vnoučata
19.01. 2020
Letos poprvé se DIVOCH zapojil do projektu Ježíškova vnoučata a v sobotu 25. ledna splní u Kladna seniorům jejich přání, totiž zhlédnutí divadelního vystoupení v jejich domě. Snad klienty naše hra Sestry potěší.
 
DIVOCH DEVĚT LET S VÁMI
03.12. 2019
Pomalu se nám uzavírá rok 2019 a divadelnímu spolku DIVOCH rovněž dobíhá devátý rok od založení. Devítka je číslo magické, rituální, číslo zakončení, završení a naplnění. Pojďme si tedy společně trochu zabilancovat.
 
Divoch naděluje...
16. 11. 2019
Do Vánoc moc času nezbývá a my tu máme poslední kulturní nadílku roku 2019. 21. 11. můžete v sále CHD navštívit naší bujarou Sborovnu. V sobotu 7. 12. se u kostela v Dolních Chabrech budeme ladit čistě vánočně.
 
Premiéra Zápisků 7. listopadu
23.09. 2019
Po Sestrách budou v Chaberském dvoře v akci muži. Divošské pánské trio Pepa, Štěpán a Igor nám hudbou, slovem a obrazem přiblíží pocity autora Jozefa Mitošinky z cest po Ruském impériu v 80. letech 20. století.
 
Co nás čeká po prázdninách?!
15.08. 2019
Nová divadelní sezóna se v letních dnech pomalu rozbíhá, a protože jste již určitě dychtiví kulturních zážitků, nastíníme Vám, na co si můžete chystat Vaše chuťové pohárky.
 
Sestry opět na domovské scéně
15.08. 2019
Srdečně Vás zveme na reprízu úspěšného komorního a netradičního představení, které je inspirováno životem nás všech. Těšíme se na Vás ve čtvrtek 3. října v magickém divadle Chaberského dvora.
 
Festival zná vítěze!
01.04. 2019
O víkendu se uzavřel 7. ročník Březnového festivalu. Diváckou cenu si odnesl KUK - Zpátečníci se hrou Gerta S., čestné uznání si odnesla i Ilegumova divadelní společnost za uvedení hry pro děti Malenka.
 

DIVOCH DEVĚT LET S VÁMI

03.12. 2019

Od svého vzniku v roce 2011 jsme uvedli více jak devět celovečerních představení. Nejméně devětkrát jsme vystupovali se svými Kramářskými písněmi, ať už v Dolních Chabrech, Ďáblicích, Bohnicích či např. v Jedličkově ústavu. Více než devětkrát jsme hostovali na jiných scénách. Určitě největším zážitkem pro nás bylo sdílet zázemí a vystupovat na jevišti divadla Disk či divadla v Celetné. Ta zrcadla v šatnách, kostýmy, světla na jevišti, vůně toho všeho, bylo to opravdu podmanivé. Vraťme se však do Dolních Chaber a k blížícím se svátkům, protože i sv. Mikuláše a Vánoce jsme spolu s Vámi, ať už v Chaberském dvoře, ve škole s TJ Dolní Chabry, v Sokolovně či u kostela, slavili nejméně devětkrát. Snad jen Březnový festival ochotnických divadel vybočuje z našeho magického čísla devět, protože se letos konal “teprve” sedmý ročník. Souborů se zde však vystřídalo určitě několik devítek. Díky podpoře MČ Praha-Dolní Chabry a všech lidí pracujících na úřadě, nemusíme řešit žádné velké starosti se zkoušením, prodáváním lístků, financováním festivalu… můžeme prostě devět let na chaberských prknech vystupovat s podporou v zádech. Děkujeme!

Ať už budeme naše působení v divadelní branži brát podle numerologie, nebo čistě racionálně a analyticky, důležité je, že nás divadlo po ta léta stále baví, tvoříme, hrajeme a především doufáme, že naše divadelní a jiné kusy baví Vás, diváky, protože kdyby nebylo pro koho hrát, nedávalo by to celé smysl. Děkujeme Vám tedy moc za Vaši přízeň. My Vám na oplátku v roce 2020 opět něco zahrajeme. :-) 

Naším posledním letošním projektem vzniklým ve spolupráci s OS na ochranu památek v Dolních Chabrech bude v sobotu 7. 12. tradiční projekce u kostela s koledami, světly, svařákem… 

Přijměte tedy naše srdečné pozvání. Těšíme se na Vás!

Krásné svátky a požehnané Vánoce přeje za spolek DIVOCH 

Martina Mrňavá

 

 

 

 

Naši sponzoři

Dolní Chabry Vinný sklep Chabry NemoDiving - škola potápění Kavárna Pod pavlačí Renovace tonerových kazet 

design & developed by trom © Divoch 2015